Turvalisus raamatupidamises- meid küberrünnati.

Millised on minu ettevõtte kaks peamist eesmärki?

  1. Tööprotsesside efektiivsuse suurendamine: aitame oma kliente raamatupidamise tööprotsesside digitaliseerimisel. Kasutame selleks kaasaegseid digitaalseid tööriistu ja soovime olla suunanäitajad.

2. Positiivse töökeskkonna edendamine: minu eesmärk on luua parim töökeskkond ja olla ettevõtte kultuuriga eeskujuks. Usume, et töötajaid toetav sõbralik töökeskkond on edu nurgakivi.

💡 Meie esimene eesmärk on otseselt seotud küberturvalisusega.
Paberivaba raamatupidamise edendamisel on andmete turvalisuse ülimat tähtis. Seetõttu osalesime ITL-i küberturvalisuse kampaanias, kus lubasime oma turvameetmed proovile panna. See kogemus on meid palju targemaks teinud ning saame olla eeskujuks ka teistele.

Viimastel aastatel on olnud Eestis palju küberintsidente, mis on ettevõtetele märkimisväärselt kahju toonud. 1 miljon eurot on summa, mille Eesti ettevõtted aastas küberkurjategijatele loovutavad. Et tõsta ettevõtete teadlikkust küberturvalisuse ja sellega otseselt seotud äririskide osas, korraldas ITL eksperimendi korras heatahtlikud ründed kolmele vabatahtlikule ettevõttele. Üks vabatahtlik ettevõte oli Finants ja Marketing OÜ. Ettevõtte tegevjuht Kaire Tammer: ” netiturvalisus on meie ettevõttes alati olnud aktuaalne. “Olen järjepidevalt seda fookuses hoidnud, sest suhtlus klientidega käib üle veebi, kasutame erinevaid tarkvarasid ja äppe ning pilveserverit”.
“Arvan, et igale ettevõttele oleksid väga kasulikud esimesed praktilised soovitused, kuidas enda olukorda parendada või kuidas küberturbega liikvele minna. Loodame, et läbi nende videote ja nõuannete saame ka teisi aidata.“

ITL-i veebisaidilt leiate häid kogemuslugusid ja väärtuslikke nõuandeid. On oluline olla ettevõtjana informeeritud ja ettevalmistunud.

Kolm olulisemat nõuannet väikestele ettevõtetele küberturvalisuse tagamiseks:

  • Regulaarsed tarkvarauuendused: Veenduge, et kõik teie ettevõtte seadmed ja tarkvara oleksid ajakohased. Uuendused sisaldavad sageli turvauuendusi, mis kaitsevad  uute ohtude eest.
  • Töötajate koolitus: Korraldage regulaarseid koolitusi, et töötajad oleksid teadlikud küberohtudest ja teaksid, kuidas neid vältida. Tõstke teadlikkust õngitsusrünnete ja kahtlaste e-kirjade osas.
  • Tugevad paroolid ja autentimine: Kasutage tugevaid ja unikaalseid paroole ning rakendage kaheastmelist autentimist kõikides võimalikes kohtades. See lisab täiendava turvakihi teie andmete kaitseks.

Oleme väga tänulikud selle kogemuse kaudu saadud toetuse ja teadmiste eest. Üheskoos ehitame turvalisema digitaalse tuleviku! 💻