Kaire Tammer_ Esinemine raamatupidajate konverentsil

FMD tegevjuht Kaire Tammer rääkis paneelis digitaliseerimisest

Esinesin 17. oktoobril koos teiste uuendusmeelsete raamatupidamisbüroode juhtidega raamatupidajate kogu sügiskonverentsi paneelis.
Paneeli teemaks on: “Reeded vabaks – reklaam või tegelikkus?” Digitaliseerimine ja automatiseerimine – millise mõju on see kaasa toonud raamatupidaja igapäeva tööle?

Jagasime näiteid raamatupidamise automatiseerimisest, digitaliseerimise tööriistadest, põnevamatest arendustest ning tehisintellekti tulekust.

Minu mõtted paneelis osalemisest

Üks võtmeteemadest oli digitaalsed tööriistad.
Oleme juba mõnda aega kasutanud mugavaid tööriistu, mis aitavad protsesse sujuvamaks muuta ja usaldanud digitaliseerimise süsteeme. Eesmärk on andmeid töödelda ainult üks kord, vähendades korduvaid ülesandeid ja vähendada inimlikke eksimusi. Samuti on oluline ERP ja raamatupidamistarkvara koostöö ja andmete integreeritud liikumine.

🤖 Tehisintellekt muudab kahtlemata meie elukutse olemust. Automatiseerimistehnoloogiad võtavad üle korduvaid ülesandeid, võimaldades raamatupidajatel keskenduda kõrge väärtusega tegevustele nagu finantsplaneerimine ja strateegiline nõustamine.
Tehisintellekt parandab riskijuhtimist, analüüsides suuri andmekogusid ja tuvastades mustreid. Samuti võimaldab pakkuda proaktiivseid ja operatiivseid finantsnõuandeid.

💡 Konkurentsis püsimiseks peavad raamatupidajad omandama uusi oskusi nagu andmeanalüüs ja tehisintellekti loodud teadmiste tõlgendamine. Pidev õppimine ja tehnoloogiate arenguga kohanemine on digiajastul ülioluline. Muutuste omaksvõtmine ja uutele võimalustele avatud olemine on hädavajalik.
Raamatupidajate loomus ei toeta alati innovatsioonile avatust või uute võimaluste otsimist. Selleks on vaja meeskonda võimaluste otsijatest (nagu mina 🙂), innovaatoritest ja elluviijatest, kes panevad kokku hästi toimiva pusle meeskonnast. 🧩

Raamatupidajad võivad olla digitaliseerimise eestvedajad oma organisatsioonides.
💪 Eesti (tööstus)ettevõtted jäävad digitaliseerimises alla Euroopa keskmisele. Raamatupidajad võivad mängida olulist rolli digitaalsete muutuste protsesside algatamisel ja digitaalset mõtteviisi edendamisel organisatsioonides.

Reeded vabaks?  🏝️

Minu jaoks on see nagu metafoor parema töö- ja eraelu tasakaalu pakkumiseks. Ma tõesti püüan tulevikus võimaldada oma kolleegidele rohkem vaba aega, sest digitaliseerimine on võimaldanud töövoogusid palju paremini hajutada.

Sisekaitseakadeemia konverents tõi kokku ligi 200 raamatupidamise spetsialisti rikastavate arutelude päevaks. Jätkame innovatsiooni edendamist ja kujundame üheskoos raamatupidajate elukutse tulevikku!

Mai kuus koos Directo ja Costpocketiga seminar tehes oli mulle endalegi üllatuseks, et oleme klientide raamatupidamise digitaliseerimisel ühed edumeelsemad.
Aga see on end igati ära tasunud, sest loob mugavust, rahulolu ja stabiilset töövoogu kõigile.

Aitäh võimaluse eest oma mõtteid jagada ja panustada!